Jak korzystać z dokumentacji technologicznej obróbki – ShopDoc od wersji NX 8 (część 1)


Oprócz wspomnianego we wcześniejszym wpisie podstawowego sposobu generowania dokumentacji technologicznej obróbki mamy również dostępne bardziej zaawansowanego narzędzia do tego celu, które daje użytkownikowi możliwość pełnej indywidualnej konfiguracji generowanego dokumentu zarówno pod względem merytorycznym jak i graficznym.

NX

 

Dokładny sposób, krok po kroku tworzenia własnych szablonów dokumentacji podam w dalszych częściach. Na początek spróbujmy wygenerować dokument z istniejących szablonów. W tym celu odszukajmy ikonę Shop Documentation. Ikona znajduje się na pasku Operations.

NX

Jeżeli ikona nie jest dostępna na pasku należy ją sobie włączyć klikając na strzałeczkę znajdującą się na prawym końcu paska narzędzi Operations → Add or Remove Buttons → Operations → Shop Documentation.

Ikonę dokumentacji znajdziemy również w menu Informacje. Musimy pamiętać, aby przed kliknięciem ikony Shop Documentation w oknie nawigatora operacji wybrać, z czego chcemy utworzyć dokumentację. Może to być cały program jak i pojedyncza operacja, z tym, że zalecane jest aby zrobić to z poziomu widoku operacji.

NX

Po wybraniu ikony otwiera nam się okno, w którym:

  1. wybieramy szablon, z którego będziemy generować dokumentację
  2. określamy położenie plików dokumentacji
  3. możemy uaktywnić narzędzie do rewizji

NX

W efekcie otrzymujemy gotową dokumentację w formacie html. Poszczególne operacje są wyszczególnione w tabelce wraz z miniaturą zrzutu ekranu z widocznymi ścieżkami. Po kliknięciu na miniaturkę wyświetla nam się pełnoekranowy zrzut.

 

Część 1 Część 2 Część 3 Część 4
2 komentarze

Zostaw Komentarz


Wpisz wynik *