Jak korzystać z dokumentacji technologicznej obróbki ShopDoc od wersji NX 8 (część 2)


We wcześniejszych wersjach NX’a skonfigurowanie własnej dokumentacji było trudne, wymagało przynajmniej podstawowej znajomości języka programowania oraz dużo cierpliwości. Od wersji NX 8.0 mamy bardzo duże ułatwienie. Dokument swój tworzymy w pliku Excel, a zmienne odpowiadające za konkretne dane, są podane w sposób jawny i opisane.

 

Pliki szablonu dokumentacji znajdują się w katalogu „shop_doc” w NX installation/MACH/resource. W przypadku domyślnej lokalizacji instalacji NX pełna ścieżka jest następująca: C:\Program Files\Siemens\NX 8.0\MACH\resource. Zanim przystąpimy do jakichkolwiek zmian w plikach szablonów bardzo ważne jest, aby zrobić kopię zapasową całego katalogu „shop_doc”.

NX

W skład każdego z szablonów wchodzą 3 pliki (tcl, html, xlsx) oraz 1 folder. Do przygotowania własnego szablonu skorzystamy z jednego z gotowych szablonów.

Z katalogu shop_doc przejdźmy dalej do katalogu excel_templates, utwórzmy kopię pliku shopdoc_template_English_operation_list_select.xlsx, a następnie zmieńmy jego nazwę na własną np. Moj_szablon.xlsx. Pamiętajmy, że w nazwie nie mogą się znajdować polskie znaki oraz spacje. To samo należy zrobić z plikiem tcl.

NX

Pozostaje nam jeszcze stworzyć plik html. Aby to zrobić otwórzmy Moj_szablon.xlsx i zapiszmy go w formacie html.

NX

W opcjach „Zapisz jako typ” wybieramy format do jakiego ma zostać zapisany nasz dokument, tj. html. Zwróćmy uwagę na nazwę, musi pozostać taka sama jak nazwa pozostałych dwóch plików (1). W sposobie zapisu musimy wybrać „Opublikuj ponownie arkusz” (2). Uwaga, po wybraniu tej funkcji zresetuje się nam ścieżka docelowego miejsca zapisu pliku. Należy wrócić do wcześniejszego położenia, tj. C:\Program Files\Siemens\NX 8.0\MACH\resource\shop_doc\excel_templates. Najszybszym rozwiązaniem będzie skopiować sobie wcześniej ścieżkę dostępu do katalogu „excel_templates” i dopiero po tym wybrać „Opublikuj ponownie arkusz”. Aby wrócić do położenia wyjściowego wystarczy wkleić ścieżkę z powrotem do paska lokalizacji i wcisnąć enter na klawiaturze. Następnie klikamy „Opublikuj…” (3).

NX

Pozostają nam jeszcze ustawienia automatycznej publikacji dokumentu html przy każdym zapisie pliku xlsx. Nie będziemy musieli powtarzać całej procedury po każdej edycji. W oknie, które się pojawi wybieramy opcję „Automatycznie opublikuj ponownie…” (4) oraz zwróćmy jeszcze uwagę na nazwę i lokalizację publikowanego dokumentu htlm (5). Jeżeli dane się zgadzają klikamy „Opublikuj”.

NX

Następnie zapisujemy plik Mój_szablon.xlsx. W niektórych przypadkach może jeszcze podczas zapisu wyskoczyć okienko, w którym należy wybrać opcję, zezwalającą na auto publikację w przyszłości. Po opublikowaniu dokumentu do html mamy już komplet plików, z których składa się szablon dokumentacji.

NX

Część 1 Część 2 Część 3 Część 4

2 komentarze

Zostaw Komentarz


Wpisz wynik *