Jak korzystać z dokumentacji technologicznej obróbki ShopDoc od wersji NX 8 (część 3)


Ostatnim krokiem w przygotowaniach do tworzenia własnego szablonu dokumentacji jest dodanie wpisu do biblioteki dostępnych szablonów.

NX CAM

W tym celu edytujemy (najlepiej w notatniku) plik „shop_doc.dat” znajdujący się w: C:\Program Files\Siemens\NX 8.0\MACH\resource\shop_doc

Następnie tworzymy nowy wiersz wpisu, najszybciej poprzez skopiowanie jednego z istniejących ale pamiętając o charakterze szablonu w naszym przypadku to (HTML/Excel). Wpisujemy nazwę  pod jaką ma się nam wyświetlać nasz szablon w bibliotece (6) oraz podajemy nazwę naszego szablonu (7). Pozostałe wpisy w pliku są to szablony ze starszej wersji NX , aby z nich skorzystać wystarczy usunąć znak # znajdujący się na początku wiersza. Na koniec nie zapomnijmy zapisać zmian dokonanych w pliku. Nie trzeba ponownie uruchamiać NX’a.

NX CAM

Teraz możemy już rozpocząć konfigurowanie własnej dokumentacji. Otwórzmy plik Mój_szablon.xlsx. W pierwszym wierszu szablonu ustawiamy rodzaj jednostek (kolumna E) oraz rozmiar kartki papieru (kolumna D) na jaki ma być „drukowany” dokumentacja.

NX CAM

Teraz już możemy swobodnie projektować naszą kartę dokumentacji obróbki w zakresie jaki dają nam narzędzia dostępne w Excel. Za odpowiednie wartości pobierane z NX odpowiadają konkretne zmienne. Zmienne te wpisujemy do tabeli w miejscu gdzie chcemy, aby ta wartość była wyrzucana. Nazwa zmiennej musi być zamknięta w klamrze {…} i poprzedzona znakiem $. Spis zmiennych „mom_vars” występujących w NX dostępny jest w drugiej zakładce szablonu (8).

NX CAM

Podczas szukania odpowiedniej zmiennej polecam korzystać z filtra, bardzo przyspieszy nasze poszukiwania.

NX CAMNa koniec jeszcze mały problem, który występuje w systemach polskojęzycznych. Po zapisaniu zmian, które dokonaliśmy musimy zmienić nazwę katalogu, który powstaje w momencie ponownej publikacji do html, tj. katalog „Moj_szablon_pliki” na „Moj_szablon_files” (C:\Program Files\Siemens\NX 8.0\MACH\resource\shop_doc\excel_templates). Trzeba to robić po zapisie przed próbą wygenerowania dokumentacji. Przed ponownym zapisem nie może też istnieć katalog „Mój_szablon_files” należy go usunąć.

NX CAM

Część 1 Część 2Część 3Część 4
3 komentarze


 1. Kwi 24, 2014

  Literówka

  Autor:

  …. Na koniec jeszcze mały problem, który występuje w systemach polskojęzycznych. Po zapisaniu zmian, które dokonaliśmy musimy zmienić nazwę katalogu, który powstaje w momencie ponownej publikacji do html, tj. katalog „Moj_szablon_pliki” na „Mój_szablon_files” (C:\Program Files\Siemens\NX ….

  Czy nie ma tutaj literówki?

  Moj -> Mój

  Odpowiedź

Zostaw Komentarz


Wpisz wynik *