Jak odblokować ustawienia Customer Defaults na win XP?


Domyślnie na Windowsie XP po uruchomieniu systemu NX i wybraniu z górnego menu File→Utilities→Customer Defaults widoczna jest pozycja Read Only, co świadczy o tym, że nie można zapisać wprowadzonych zmian w ustawieniach.

NX Customer Defaults (Read Only)

Jest kilka sposobów uaktywniana zapisu. Poniżej jeden z najszybszych sposobów.

W celu umożliwienia zapisu należy dopisać w systemie zmienną środowiskową  ze ścieżką do pliku, w którym będą zapisywane wszystkie ustawienia:

Nazwa zmiennej: UGII_LOCAL_USER_DEFAULTS

Wartość zmiennej np.: C:/ustawienia/nx75_site.dpv

Okno ze zmiennymi systemu można uruchomić wybierając Właściwości na ikonie komputera następnie Zaawansowane i Zmienne środowiskowe.

Wartość zmiennej może przyjmować dowolną lokalizację. Należy unikać zapisywania pliku bezpośrednio na dysku C ze względu na uprawnienia, które mogą blokować dostęp do zapisu.

Zaleca się wprowadzenie zmiennej nawet gdy ustawienia są odblokowane, gdyż gwarantuje to nam, że wprowadzone zmiany nie zaginą i w każdej chwili można je skopiować na inne stanowisko lub zarchiwizować.

 

 
1 Komentarz


  1. Sty 5, 2013

    wojtek

    Autor:

    W przypadku ograniczeń nałożonych przez administratora (tak jak w moim przypadku), dostęp do Zmiennych systemowych nie jest możliwy, wtedy zmienną i jej wartość możemy wprowadzić w sekcji Zmienne użytkownika dla… (w oknie Zmienne środowiskowe, u góry). W tej samem sekcji możemy również zdefiniować zmienną UGII_LANG i nadać jej wartość np POLISH (po wcześniejszym zainstalowaniu). Sprawdza się to dobrze, gdy na jednym komputerze pracuje kilka osób mających różne preferencje do języka i ustawień, gdyż w ten prosty sposób każdy użytkownik może zdefiniować ustawienia idealne dla siebie.

    Odpowiedź

Zostaw Komentarz


Wpisz wynik *