Książka NX Projektowanie tłoczników – już dostępna!

CAMdivision Sp. z o.o. wprowadza na rynek kolejną pozycję dotyczącą oprogramowania NX.  Firma posiada status Top European Partner Siemens PLM for NX Product Engineering Software FY2013 i udostępniła już w 2013 roku bezpłatny podręcznik  (w formie pliku PDF) do NX Synchronous Technology – teraz nadszedł czas na specjalistyczną publikację do projektowania tłoczników.

Projektowanie tłoczników

Publikacja jako pierwsza na polskim rynku omawia zagadnienia związane z projektowaniem tłoczników wielotaktowych w specjalistycznym pakiecie NX Progressive Die Wizard. W szczegółach wygląda to tak:

  • Autor: Marcin Antosiewicz
  • Data wydania: 2014/03
  • ISBN: 978-83-934410-2-0
  • Stron: 400, Format: 166×235,
  • Oprawa: miękka. Wydruk: kolorowy.
  • Książka zawiera DVD z plikami do ćwiczeń oraz filmami przedstawiającymi ćwiczenia.

Zachęcamy do zapoznania się z zawartością książki w trzech krokach czyli:

 NX PDW (Progressive Die Wizard) to kreator tłoczników wielotaktowych w NX. Maksymalizuje wydajność poprzez automatyzację sprawdzonych w przemyśle procesów. Poczynając od rozwinięcia części blaszanej, kreator prowadzi użytkownika krok po kroku przez wszystkie etapy procesu tworzenia tłocznika wielotaktowego, usprawniając procesy oraz automatyzując zadania tworzenia narzędzi tnących i gnących na odpowiednich stacjach. W efekcie prowadzi to do znaczących oszczędności czasu opracowania narzędzia.

Od Autora:
„…Serdecznie dziękuję za zainteresowanie niniejszą pozycją. Motywacją do napisania książki była chęć przekazania wiedzy umożliwiającej użytkownikowi polepszenie komfortu pracy.
Ponadto chciałem pokazać, że używając narzędzi we właściwy sposób, jesteśmy w stanie lepiej konkurować z inżynierami z innych krajów i wspierać rodzimy przemysł. Pamiętajmy, że nawet najlepsze narzędzie do wspomagania konstrukcji nie przyspieszy pracy, jeśli będzie używane niewłaściwie.

Zawarte w książce informacje mają stanowić kompendium wiedzy, zarówno dla użytkowników, którym zależy na wykorzystaniu tylko podstawowych narzędzi, jak i bardziej wnikliwych, chcących poznać wszystkie dostępne możliwości.

NX Tloczniki - kartki

 Książki nie należy traktować jako pozycji opisującej konstrukcję wykrojników. Jest to pozycja przedstawiająca możliwości systemu i wspomagająca pracę konstruktorów. Pamiętajmy, że nawet najlepsze narzędzie nie zastąpi wiedzy, którą konstruktorzy zdobywają latami wraz z ilością wykonanych konstrukcji i rozwiązanych problemów.

Zachęcam do zapoznania się z całym materiałem. Jestem przekonany, że książka pozwoli zrozumieć funkcjonowanie programu i sprawi, że praca będzie bardziej efektywna. Po poznaniu systemu konstruktor będzie mógł się skupić na wykonaniu narzędzi, a nie na zmaganiu z obsługą programu….”

Życzę przyjemnej lektury i owocnej pracy!
Marcin Antosiewicz

PS. Za dwa tygodnie będzie dostępna kolejna pozycja autorstwa Dariusz Jóźwiaka:
tj. NX Projektowanie form wtryskowych!

1-NX Formy wtryskowe