Jak zapisać złożenie do jednego katalogu

W sytuacji kiedy chcesz przekazać komuś złożenie którego komponenty wczytywane są z kilku różnych katalogów musisz je wszystkie odnaleźć. Zawsze zabierze to trochę czasu.

O wiele wygodniejszą sytuacją jest kiedy mamy narzędzie które samo skopiuje wszystkie pliki do wskazanego katalogu. W NX można to zrobić poprzez np polecenie Create Clone Assembly:
– tu znajdziesz opis http://nxcad.pl/klonowanie-zlozenia-w-nx-8-0/

Istnieje również alternatywna metoda. Można użyć specjalnego polecenia które zapisuje wybrane złożenie do jednego pliku ZIP.

Create Clone Assembly

Autorem oryginalnej biblioteki jest Heinrich Wiedemann (http://www.w-eng.de/ugzipc.htm). Niestety nie działa ona na nowszych wersjach NX oraz na systemach 64-bit. Poniżej znajdziecie załącznik z plikami udostępniającymi to polecenie w wersjach NX85 i nowszych na systemach 64-bit. Aktualną wersję zamieścił Rob Cohon na serwerach siemensa

Instalacja

By polecenie było dostępne należy rozpakować katalog na dysk C  i uruchamiać NX ze skryptów (nx85_en lub nx85_pl) znajdujących się w załączniku. skrypty są przewidziane pod NX 8.5 i standardową instalacje w katalogu c:\Program Files\Siemens\NX 8.5. Jeśli używasz innych ustawień musisz je przeedytować w notatniku. Jeżeli  ktoś nie chce uruchamiać skryptów batch wystarczy że założy zmienną środowiskowa UGII_USER_DIR=c:\camdivision

Używanie

polecenie znajduje się w menu File>Export>Zip Assembly…

na poniższym filmie przedstawiono sposób użycia w celu zapisania wczytanego do NX złożenia do wskazanego katalogu

Film

Załącznik

ZIP assembly