Jak nagrać film w NX ?

Glowna

​Nagrywanie filmów jest to bardzo przydatna funkcjonalność w NX (dostępna już od wersji NX 6), o której mimo wszystko część osób wciąż nie wie.

Potrzebne opcje można znaleźć na wstążce Tools (Narzędzia) w grupie Movei (Film).

Przed nagrywaniem należy wybrać odpowiednie ustawienia w Recording Settings (Ustawienia nagrywania).

​Poniżej zostaną opisane najważniejsze opcje.


​Capture Area (Uchwyć obszar) – jest to wybór obszaru nagrywania. Do wyboru mapy 3 opcje:

  1. Graphics (Grafika) - nagranie obejmuje tylko główne okno graficzne NX
  2. NX Window (Okno NX) - Nagranie obejmuje całe okno NX, wraz z nawigatorem i paskiem wstążkowym (opcja domyślna)
  3. Desktop (Pulpit) - nagranie obejmuje cały ekran monitora, również poza oknem NX

Smoothness (Wygładzenie) – to liczba nagrywanych klatek na sekundę. Zwiększenie powoduje również podniesienie objętości pliku. 

Compression (Kompresja) – to sposób kompresji pliku. 

Microsoft Video pozwala bezproblemowo odtwarzać nagrane filmy na wszystkich systemach Windows, a ponadto bardzo dobrze się go pakuje darmowym 7-zipem.

Speed (Szybkość) – parametr sterujący szybkością z jaką zostanie nagrany film.

Domyślna opcja to As Recorded (Jak zapis) - nagranie odbywa się z prędkością "1 do 1" (czas nagrywania = długość filmu).

Jeśli jednak przykładowo nie chcemy by film pokazywał powolne ruchy myszą – ustawiamy Fast (x2) (Szybko (x2) ) – film będzie 2x mniejszy i 2x krótszy.


​Po wybraniu ustawień klikamy OK.

By zacząć nagrywanie, na wstążce Tools (Narzędzia), w grupie Movei (Film) wybieramy polecenie Record (Zapisz), a następnie określamy nazwę pliku oraz miejsce jego utworzenia.

Obok znajdują się jeszcze dwa polecenia:

  • Pause Recording (Pauza nagrywania) – umożliwia tymczasowe zatrzymanie nagrywania (tym samym przyciskiem ponownie wznawiamy nagrywanie).
  • Stop Recording (Zatrzymanie nagrywania) – zakończenie nagrywania.

Nagrywanie działa w każdym środowisku (CAD/CAM/CAE/2D).

Po nagraniu możemy spakować plik np. darmowym programem "7-zip" co znacznie zmniejszy jego rozmiar (zwłaszcza jeśli będzie on wykorzystywany jako załącznik - np. w mailu albo do zrobienia zgłoszenia na panelu wsparcia CAMdivision).

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 16, grudzień 2018

Zdjęcie captcha

Najbardziej popularne posty

23 sierpień 2018
NX CAD
NX CAM
​Nagrywanie filmów jest to bardzo przydatna funkcjonalność w NX (dostępna już od wersji NX 6), o której mimo wszystko część osób wciąż nie wie.Potrzebne opcje można znaleźć na wstążce Tools (Narzędzia) w grupie Movei (Film).Przed nagrywaniem należy wybrać odpowiednie ustawienia w ...
20 lipiec 2018
NX CAD
W wielu przypadkach projektowane elementy powtarzają się wielokrotnie w złożeniach. Ponadto często zdarza się, iż każde z wystąpień, pomimo że znajduje się w różnych obszarach konstrukcji, jest związane tym samym zbiorem więzów złożenia. Aby uniknąć zbędnej pracy na definiowaniu kilkukrotnie tych sa...
01 sierpień 2018
NX CAD
Podczas pracy nad detalem gdy już proces projektowania jest zakończony, możemy bezpośrednio w środowisku "Modelowania" przygotować odpowiednie widoki. Gdy nasza licencja NX posiada moduł do aplikacji "PMI" użytkownik jest w stanie poza zwykłymi widokami stworzyć przekrój, który nastę...
01 październik 2018
NX CAD
NX Virtual Reality (VR) jest zintegrowanym narzędziem, które można uruchomić w środowisku NX przy zastosowaniu gogli VR HTC VIVE. Umożliwia ono podgląd modeli 3D oraz pozwala na przeprowadzanie analiz geometrii....
13 wrzesień 2018
NX CAD
​NX (poprzednia nazwa Unigraphics) instaluje się domyślnie w kilkunastu językach. W dowolnej chwili użytkownik może zmienić język menu, mimo że podczas instalacji została wybrana tylko jedna pozycja (np. polish).   Zmianę języka można zrealizować na 2 sposoby: 1. Edycja zmienn...